Chustonoszenie

O zaletach chustowania, chustonoszenia, motania i innych jeszcze określeń można by długo mówić. Dla jednych to sposób na życie, dla innych moda. A dla mnie jako mamy, zapalonej chustomaniaczki i położnej chusta to sposób na:

  • większą bliskość rodzica i dziecka,
  • noszenie dziecka w zalecanej przez fizjoterapeutów pozycji,
  • profilaktykę dysplazji stawów biodrowych,
  • wolne ręce dla starszego dziecka, albo np. torby z zakupami,
  • przeniesienie ciężaru dziecka z rąk na barki i plecy – a więc profilaktyka dla rodzica.

Jeśli tak jak ja jesteście zwolennikami chusty, albo wręcz przeciwnie macie opory lub wątpliwości i chcielibyście się dowiedzieć czegoś więcej o noszeniu dzieci w chustach, albo macie już chustę i chcecie nauczyć się wiązać ją prawidłowo, zapraszam na konsultacje indywidualne w domu rodzica lub warsztaty grupowe.

Na takiej konsultacji lub warsztacie macie możliwość poznania różnych typów chust i nosideł miękkich. Dowiecie się o zaletach i wadach chust i nosideł, oraz poznacie różne typy wiązań w zależności od wieku dziecka. Poznacie kilka warunków, które trzeba spełnić aby być pewnym, że nosząc wasze dziecko dajecie mu to co najlepsze. Wtedy będziecie mieli możliwość wybrania tego co jest dla was i waszego dziecka najkorzystniejsze.

 

Konsultacje indywidualne – odbywają się w domu rodzica w dogodnym dla niego terminie, po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.

Ważne!

Nie musicie Państwo posiadać chusty, ja przywiozę swoje do nauki. Pamiętajcie także, że instrukcje dołączane do chust, lub zamieszczane w Internecie mogą być niedokładne, a współpracując z doradcą macie możliwość wykluczenia błędów technicznych i możecie liczyć na pomoc. Podczas spotkania macie Państwo także możliwość zakupu bądź zamówienia chusty.